Роздуми та усвідомлення Олександра Єфімова. Причини наших помилок.

omyefimovОлександр Єфімов, адвокат, викладач, журналіст. Вважає, що існує лише та реальність, яку кожен з нас хоче бачити. У своїх ессе він ділиться своїм баченням світу.

Причини наших помилок.

Уже декілька разів чув, що мені вдається пояснювати просто деякі складні речі. Давайте спробуємо?

Нещодавно зустрів думку про те, що реальність існує лише в нашій інтерпретації, ми її не бачимо, ми її інтерпретуємо. Дуже сподобалася ця думка мені. Пояснюю її й Вам.

Ми дійсно не можемо вважати, що бачимо реальність такою, якою вона є насправді. Якби підприємці могли бачити цю реальність об’єктивною, то вони, створюючи якийсь новий продукт та вважаючи, що він має користуватися попитом, ніколи не помилялися б. А суть їхньої помилки у тому й полягає, що покупці просто цю саму реальність інтерпретують інакше. І те, що підприємцям видається цілком логічним, правильним та об’єктивним, покупцям таким не видається, або ж видається нелогічним, неправильним та необ’єктивним.

Стосовно нашої адвокатської діяльності також існує приклад різного бачення одних й тих самих речей, фактів, та обставин. Наприклад, обґрунтувавши позовні вимоги у позовній заяві максимально логічно, максимально просто та максимально зрозуміло, я можу наштовхнутися на абсолютно протилежне розуміння цих обставин суддею. І це не завжди означає, що суддя – хабарник чи не розуміється на юриспруденції. Це може значити, що він просто інакше розуміє норму права, та інакше інтерпретує реальність, до якої це право він і застосовує.

Більше того, мій професійний досвід мені підказує, що у більшості спорів, які їх сторони передали на вирішення суду, кожна із сторін цілком упевнена у своїй правоті та абсолютно не розуміє, чому інші ту ж саму реальність сприймають інакше, не так як вона. Якщо суд ухвалює рішення на її користь, вона говорить, що суд об’єктивно вирішив спір. Якщо ж рішення ухвалюється на користь іншої сторони, то суддю одразу ж обзивають хабарником, хоча це до реальності може ніякого відношення й не мати.

Та найпростіший приклад такий: якщо Вам сподобалася цукерка, то скоріше за все Ви скажете: «Скуштуй, вона смачна», замість: «Скуштуй, вона мені смакує». У першому випадку Ви інтерпретуватимете реальність. Адже той, кому Ви дасте скуштувати цю цукерку, не обов’язково має такий самий смак, як і Ви. І йому ця цукерка смачною може не видатися.

У другому ж випадку Вам не доведеться доводити, що цукерка дійсно смачна, адже Ви того й не стверджували. Ви просто сказали про свій смак, залишивши іншому право мати власний смак.

То може причиною більшості наших помилок і є те, що ми не бачимо, а інтерпретуємо реальність?

Олександр Єфімов.

Адреса: вул. Богдана Хмельницького, 32, к. 46  Київ 01030, Україна

Тел.:      +38 044 536 15 63 (внутрішній номер 108)

Факс:     +38 044 536 15 63

Моб.:    +38 067 466 01 15

Email:  oleksandr.yefimov@yefimov-partners.com

Web:    www.yefimov-partners.com

Web:    www.zatyshny.com.ua

Skype: o.m.yefimov

Снимок экрана 2013-03-26 в 15.09.38

 

Олександр Єфімов

Керуючий партнер, адвокат, аудитор, кандидат юридичних наук.


Комментарии к записи:

Для того, что бы оставить комментарий, вам необходимо зайти на сайт - для этого используйте кнопки соц сетей ниже:

Оставить Комментарий:


Следите за нами в FacebookСамые просматриваемые новости

Количество просмотров:
1208