Роздуми та усвідомлення Олександра Єфімова. Керувати емоціями чи керуватися ними.

omyefimovОлександр Єфімов, адвокат, викладач, журналіст. Вважає, що існує лише та реальність, яку кожен з нас хоче бачити. У своїх ессе він ділиться своїм баченням світу.

Вітаю Вас,

Якось спілкувалися ми на нашому черговому корпоративі (це там де ми спілкуємося під чай, печиво та фрукти) про емоції. І ось, до чого я дійшов.

Емоціями нагородило нас суспільне виховання. Нас навчили, що коли нас хвалять, ми маємо радіти та посміхатися, а коли сварять – хмуритися. На слово «дурень», сказане на нашу адресу, ми маємо ображатися, а на слово «молодець» — радіти. Виходить, що емоція – це такий собі умовний рефлекс, наша певна реакція на певний зовнішній подразник.

Знаючи, що якась людина є емоційною, ми досить упевнено можемо спрогнозувати її поведінку в залежності від того, який подразник на таку людину діє. А створюючи такі подразники, ми можемо досить упевнено керувати емоційною людиною. Згадайте, як часто Ви чогось не робите, аби не роздратувати когось (шефа, дружину, друга…). Або ж як часто Ви, маючи бажання отримати чиюсь прихильність, хвалите людину, навіть, коли вона того, на Вашу думку, не заслуговує.

Тобто Ви усуваєте (у першому випадку), або створюєте (у другому випадку) ті чи інші подразники в залежності від того, який вчинок від емоційної людини Вам потрібен. Ви нею управляєте, як маріонеткою.

З цього можна вибудувати таку логічну послідовність: зовнішній подразник викликає умовний рефлекс, цей рефлекс у свою чергу стає причиною певної емоції, а емоція у свою чергу спричинює певний наш вчинок. Якщо ж усвідомити і сказати собі у відповідь на зовнішній подразник та викликану ним емоцію, що це всього лише емоція, яка існує внаслідок спрацювання закладеного в мене рефлексу, то цілком ймовірно, що причиною моїх наступних вчинків буде вже не ця емоція, а моє розуміння ситуації.

Наприклад, якщо мене похвалили і я знаю, що маю отримати від того якесь задоволення, то я можу його просто отримати, а наступні мої дії вчиняти в залежності від того, де я знаходжусь і що маю робити, тобто спричинювати свої вчинки свідомістю, а не емоціями. У цьому разі я керую моїми емоціями. Якщо ж мені то не вдасться через мою емоційність, то мною керуватимуть мої ж емоції.

Тож самі обирайте, керувати своїми емоціями чи віддатися їм, втративши розум.

Олександр Єфімов.

Адреса: вул. Богдана Хмельницького, 32, к. 46 Київ 01030, Україна

Тел.: +38 044 536 15 63 (внутрішній номер 108)

Факс: +38 044 536 15 63

Моб.: +38 067 466 01 15

Email: oleksandr.yefimov@yefimov-partners.com

Web: www.yefimov-partners.com

Web: www.zatyshny.com.ua

Skype: o.m.yefimov

Снимок экрана 2013-03-26 в 15.09.38

 

Олександр Єфімов

Керуючий партнер, адвокат, аудитор, кандидат юридичних наук.

 


Комментарии к записи:

Для того, что бы оставить комментарий, вам необходимо зайти на сайт - для этого используйте кнопки соц сетей ниже:

Оставить Комментарий:


Следите за нами в FacebookСамые просматриваемые новости

Количество просмотров:
919